Lisans Tez Ödev Proje

Lisans Çalışmaları

Lisans derecesinin alınması için bitirme projesi yazılmalıdır. Çok büyük oranda uygulama (analiz, anket ve mülakat vb.) gerektirmeyen çalışmalardır. İçerik itibariyle literatür taraması şeklinde yazımı gerçekleştirilir. Mühendislik fakültelerinde uygulama yapılması istenirken; bazı bölümlerde (beslenme ve diyetetik, istatistik, ekonometri gibi) anket ve analiz yapılması istenebilmektedir.

Lisans bitirme projesi yazımında yazım kılavuzuna uygunluk ve intihal oranı dikkat edilmesi gereken hususlardır. Genellikle sadece danışman hocaların onayı ile süreç tamamlanır. Bazı üniversitelerde sunum yapılması da istenmektedir.

Lisans bitirme projesi öğrencilerin akademik araştırma yöntemlerini ve nasıl bilimsel bir çalışma yapılacağını öğrenmeleri için önemlidir. Ancak lisans öğrencileri bitmekte olan eğitim sürecinde yeni bir hayata başlayacak olmanın getirdiği farklı sorumlulukları üzerinde hissederken (iş bulma endişesi, KPSS hazırlığı, yüksek lisans müracaatları için yeterlilik sağlama, dil öğrenimi vb.) çoğu zaman bitirme projelerinin yazımında desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. Lisans bitirme projenizin her aşamasında Tercih Tez ihtiyacınız olan desteği akademisyenlerden oluşan kadrosu ile size sunmaktadır.